Single Blog Title

This is a single blog caption

Στην εθνική οι μικρές μας !!!

Στις κλήσεις της 22αδας για την εθνική παγκορασίδων είναι η Νεφέλη Χατζηγρηγορίου και Μποκή Θεοδώρα ενόψει του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Οι δύο αθλήτριες έχουν κληθεί να συμμετάσχουν στην προετοιμασία της εθνικής ομάδας από Δευτέρα 26/6/2017 εως και τις 18/7/2017 στην Σκάλα Λακωνίας, ενώ η τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος είναι στην Βουλγαρία (Σόφια) 19-30/7/2017.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομοσπονδίας

Η ΕΟΠΕ απέστειλε στην CEV τη λίστα των αθλητριών της Εθνικής Παγκορασίδων εν όψει της συμμετοχής του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στα Τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα διεξαχθούν στην Βουλγαρία 21-29/7/2017.

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Κωνσταντίνος Γκούντας και ο συνεργάτης του Ανέστης Γαννακόπουλος επέλεξαν τις παρακάτω αθλήτριες:

Μαγδαληνή-Μαρία Τσιγκαροπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης)
Σταματία Κυπαρίσση (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης)
Στυλιανή Γκιούρδα (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Περσεφόνη Παπαδοπούλου (ΠΟ Ηρακλής Γέφυρας)
Αλεξάνδρα Βενέτη (ΑΣΠΕ Θέτις Βούλας)
Κωνσταντίνα Μπαλογιάννη (ΑΣ Αστέρας Σίνδου)
Δανάη Κουδούνα (ΓΣΚ Ηρακλής)
Ιωάννα-Άννα Καμπυλαυκά (ΓΣΚ Ηρακλής)
Βικτώρια Παπαδοπούλου (ΔΑΣ Άραφην)
Θεοδώρα Μπόκη (ΓΣ Ηλιούπολης)
Νεφέλη Χατζηγρηγορίου (ΓΣ Ηλιούπολης)
Νίκη Απλαδά (ΓΕ Ηρακλείου)
Ναταλία Χοτζ (ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης)
Μαρία Σιδηροπούλου (Αμαζόνες Μαΐστρου)
Δανάη Κωστοπούλου (ΑΟΝ Αμαζόνες)
Ιωάννα Ευθυκράτη (ΑΟ Χρυσούπολης)
Όλγα Πετρινόλη (ΑΣ Άρης)
Στυλιανή Αντύπα (ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης)
Ευαγγελία Κουμπούρα (Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός)
Νεφέλη-Ευθυμία Σούλη (Γαία Σπάτων)
Ευαγγελία Γαροφαλλάκη (ΕΟ Σταυρούπολης)
Τατιάνα Αρμουτσή (ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων)

Εντός των επόμενων ημερών θα ανακοινωθεί η 16άδα που θα ξεκινήσει την προετοιμασία.

Υπενθυμίζουμε πως η Εθνική ομάδα βρίσκεται στον Α’ όμιλο (οι αγώνες θα διεξαχθούν στην Σόφια) και το πρόγραμμα του ομίλου έχει ως εξής:

Παρασκευή 21 Ιουλίου
15:00, Ελλάδα – Δανία
17:30, Βουλγαρία – Ιταλία
20:00, Φινλανδία – Ολλανδία

Σάββατο 22 Ιουλίου
15:00, Ιταλία – Δανία
17:30, Βουλγαρία – Φινλανδία
20:00, Ολλανδία – Ελλάδα

Κυριακή 23 Ιουλίου
15:00, Φινλανδία – Ιταλία
17:30, Ελλάδα – Βουλγαρία
20:00, Δανία – Ολλανδία

Τρίτη 25 Ιουλίου
15:00, Φινλανδία – Ελλάδα
17:30, Βουλγαρία – Δανία
20:00, Ιταλία – Ολλανδία

Τετάρτη 26 Ιουλίου
15:00, Δανία –Φινλανδία
17:30, Ελλάδα – Ιταλία
20:00, Ολλανδία – Βουλγαρία